Detoksykacja alkoholowa

Czym jest detoksykacja alkoholowa?

To inaczej detoks, czyli odtrucie organizmu. To proces leczenia alkoholizmu, który polega na pozbyciu się z niego wszelkich szkodliwych substancji toksycznych powstałych w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu. To również doskonały sposób na uzupełnienie utraconych witamin, soli mineralnych oraz niedoborów elektrolitów. Celem detoksykacji jest złagodzenie psychicznych i fizycznych skutków abstynencji oraz poprawa samopoczucia. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, zminimalizować objawy nadmiernego spożywania alkoholu i potrzebujesz profesjonalnej pomocy specjalistów – zgłoś się do nas. Zadbamy o Twój stopniowy powrót do właściwej formy, dobierając odpowiednią metodę leczenia i stosując sprawdzone środki medyczne. Działamy na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości – zainteresowanych zachęcamy do współpracy.

Jak przebiega detoksykacja alkoholowa?

Współpracę rozpoczynamy zawsze od diagnozy stanu zdrowia. Oceniamy też funkcjonowanie psychiczne Pacjenta. Przeprowadzamy podstawowe badania, określamy stopień zaawansowania uzależnienia i na podstawie zebranych informacji dobieramy skuteczną metodę detoksykacji alkoholowej. Odtruwanie wspieramy sprawdzonymi preparatami i środkami farmakologicznymi, podawanymi między innymi w formie kroplówek, które przywracają gospodarkę wodno-elektrolitową i dostarczają do organizmu niezbędnych do prawidłowego działania substancji. W zależności od stanu Pacjenta podajemy także leki przeciwbólowe i wspomagające ustąpienie objawów, środki uspokajające oraz nasenne.

Dla kogo przeznaczony jest detoks alkoholowy?

Na detoksykację alkoholową powinny zgłosić się osoby, u których pojawił się zespół abstynencyjny, czyli bóle głowy, bóle mięśni, nudności, wymioty i biegunki, rozdrażnienie, nadmierne pocenie się, napady agresji lub lęku, omamy czy zaburzenia snu. Przerwanie ciągu alkoholowego pod okiem doświadczonych specjalistów to o wiele lepsze rozwiązanie niż detoks alkoholowy przeprowadzony samodzielnie w domu, który najczęściej nie daje pożądanych efektów i kończy się porażką. Dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz wrócić do normalnego życia – zadzwoń, powiedz nam o swoim problemie, a zapewnimy Ci wsparcie i motywację do działania. Nasza firma pomaga Pacjentom z problemem alkoholowym na terenie Łodzi i okolic. Zapraszamy!